Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
MAYIS AYI TRAFİK DÜZENLEME VE DENETLEME FAALİYETLERİMİZ
08.06.2016  
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından 2016 yılı Mayıs  ayı içerisinde toplam: (27.978) araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan (3.626) araca trafik idari para cezası tatbik edilmiştir.
Mayıs ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı (332) Araç trafikten men edilmiş, (59) sürücünün ehliyetine el konulmuştur.
Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2016 yılı Mayıs ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; (45) Maddi Hasarlı , (70) Yaralamalı ve (1) Ölümlü olmak üzere toplam (116) Trafik Kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen bu kazalarda (127) vatandaşımız yaralanmış, (1) vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3. toplantısında kabul edilen “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” çerçevesinde, İlimizde her gün ekiplerimizce farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütülmektedir.
Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2016 yılı Mayıs ayı içerisinde yapılan kontrollerde; (1.550) araç sürücüsüne “Hız limitlerini İhlalden”, (5) araç sürücüsüne “Emniyet Kemeri Takmamaktan” dolayı trafik idari para cezası tatbik edilmiştir.
Ayrıca; 2012/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı ile ülkemizde meydana gelen trafik kazaları sonucu ölümlerin %50 oranında azaltılması hedeflenmiş, Ülkemizde ve İlimizde meydana gelen kazalar analiz edildiğinde ölümlü ve yaralamalı kazaların birçoğunun hızdan kaynaklandığı tespit edilmiş olup, Başbakanlık Genelgesi kapsamında kazaların azaltılması için verilen hedefler doğrultusunda, İlimiz Merkezinde İnönü Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Edirne Caddesi, Eriklice Caddesi üzerinde sabit olarak çevirme yapmaksızın,  şehir içindeki diğer bütün güzergâhlarda ise seyir halinde radarla hız denetimleri her gün aralıklı olarak ekiplerimizce yapılmaktadır
Yıl içerisinde İlimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinilmiştir.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.     
   KIRKLARELİ
    İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜt
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği