Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

Kofçaz İlçe Emniyet Amirliği

Giriş

kofcazilce.jpg

Lüleburgaz

Babaeski​

Vize

Pınarhisar

Demirköy

Pehlivanköy

Kofçaz

      Kırklareli'nin 25 Km. Kuzeyinde küçük bir yerleşim merkezidir. Batıda Edirne, Kuzeyde Bulgaristan ile sınırları bulunmaktadır.
      Kara ikliminin etkisi altındadır. Yazları kurak ve sıcak, geceleri serin, ilk ve sonbahar mevsimleri yağışlıdır. Kış mevsimi daha çok kar yağışlıdır ve soğuk geçer. Deniz seviyesinden 420 m. yüksektedir. 16 köyü bulunmaktadır. Kofçaz'ın toprak büyüklüğü 551 Km2'yi geçer.
    İlçe toprakları fazla verimli değildir. Çiftçilikte buğday ve ayçiçeği ağırlıklıdır. Hayvancılık bakımından il genelinde ön baştadır
      Kofçaz'ın 1959 yılında ilçe olması ile Belediye teşkilatı kurulmuştur. 2010 yılına göre Kofçaz merkez nüfusu 702'dir. Köylerde yaşayan toplam nüfus ise 2177'dir. Buna göre İlçenin toplam nüfusu 2879'dir
      Emniyet Amirliğimiz ve Polis Merkezi Amirliğimiz -B- tipine göre kurulmuş olup, İlçe Emniyet Amirliğimiz sorumluluk bölgesi 22.03.2008 günü yapılan Protokol ile 35.800 M2 olarak İlçe Jandarma Komutanlığından devir alınarak, İlçe Emniyet Amirilği olarak göreve başlamıştır.

 

 kofcaz1.JPG

kofcaz2.JPG
kofcaz3.JPG
ileşitim_bilgileri.jpg