Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

Vize İlçe Emniyet Müdürlüğü

Giriş

vizeilce.jpg

Web Sitesi için tıklayınız..
 

Lüleburgaz

Babaeski​

Vize

Pınarhisar

Demirköy

Pehlivanköy

Kofçaz

      Vize İlçesi Trakya yı Kuzey Doğudan geçerek bölen Yıldız (Istıranca) dağlarının Ergene yaylasıyla birleştiği yerde kurulmuş olup, doğudan Saray, batıdan Pınarhisar, güneyden Lüleburgaz, Kuzey batıdan Demirköy, kuzeyden Karadeniz ile sınırlıdır.
      Kara ikliminin etkisi altındadır. Yazları kurak ve sıcak, ilk ve sonbahar mevsimleri yağışlıdır. Kış mevsimi yağışlı ve soğuk geçer. 23 köyü 3 beldesi bulunmaktadır. Sorumluluk belgemiz 100 Km2 dir.
      İlçe toprakları verimli olup; Çiftçilikte buğday ve ayçiçeği ağırlıklıdır.Tarım ve Orman İşçiliğinden sonra diğer gelir kaynağını İlçemizde ve Çerkezköy de faaliyet gösteren fabrikalarda çalışan işçiler sağlamaktadır.
      Vize 1369 yılında Osmanlı topraklarına katılmış,1928 yılında da Kırklareli İline bağlı ilçe olmuştur. İlçe merkez nüfusu 11.908'dir. Köylerde yaşayan toplam nüfus ise 18.440'dir. Buna göre İlçenin toplam nüfusu 30.348'dir
      Teşkilatımız 1947 yılında Emniyet Komiserliği olarak kurulmuş, 20.12.1988 Tarihinde Emniyet Amirliğine, 26.03.2004 tarihinde de İlçe Emniyet Müdürlüğüne dönüştürülmüştür.

 

vize1.jpg

vize2.jpg

vize3.jpg

vize4.jpg

ileşitim_bilgileri.jpg